Implantoprotetyka

Implanty zębów

Implanty stomatologiczne to najdoskonalsze rozwiązanie w przypadku całkowitej utraty zęba. Wyróżnia je trwałość, niezwykle naturalny wygląd, a przede wszystkim wygoda użytkowania. Dzięki tytanowi, z którego są wykonane, nie wywołują reakcji alergicznych, co czyni je naprawdę bezpiecznymi. Żadna inna metoda leczenia nie pozwala na tak komfortowy dla Pacjenta, estetyczny, zgodny z naturą i przede wszystkim trwały efekt leczenia, jak współczesna implantoprotetyka.

Każdy zabieg wszczepienia implantu, przeprowadzany w Stępkowski Dental Studio, poprzedzony jest indywidualną konsultacją specjalistyczną wraz z pełnym badaniem klinicznym. Nasi Pacjenci otrzymują gwarancje oraz paszporty implantologiczne zawierające informacje dotyczące wszczepionych implantów zębów. Stosujemy rozwiązania wyłącznie z najwyższej półki, jakimi są implanty i system implantologiczny BEGO. BEGO to znany na całym świecie niemiecki producent sprzętu, materiałów i systemów stosowanych w technice dentystycznej. Firma posiada ponad 125 letnie doświadczenie w branży stomatologicznej. Implanty BEGO uznaje się za najbardziej uniwersalny system implantologiczny. Dostępne są w rozmaitych kształtach i rozmiarach. Mają klasyczną formę śruby i występują w kilku wariantach, odpowiednich do różnej gęstości kości. Dzięki temu implanty Bego możemy indywidualnie dopasować do każdego Pacjenta oraz wszczepić implant nawet w bardzo trudnych warunkach w jamie ustnej.

Implantoprotetyka w Stępkowski Dental Studio:

  • Implant
  • Implant z indywidualnym łącznikiem
  • Korona na implancie na podbudowie cyrkonowej
  • Proteza ruchoma na 2 implantach (żuchwa)
  • Proteza ruchoma na 4 implantach (szczęka lub żuchwa)
  • Most pełnoceramiczny na 4 implantach - szczęka lub żuchwa - na podbudowie z tlenku cyrkonu (12 zębów)
  • Most pełnoceramiczny na 6 implantach - szczęka lub żuchwa - na podbudowie z tlenku cyrkonu (14 zębów)
  • Augmentacja

Co to jest implant zębowy?

To niewielka metalowa śrubka wielkością zbliżona do monety jednogroszowej. Implanty stomatologiczne to sztuczne korzenie zęba. Umieszczane są w kości (w szczęce lub żuchwie) w takich miejscach, w których znajdowały się wcześniej naturalne korzenie zębów własnych. Będą stanowiły niezbędne utrzymanie uzupełnienia protetycznego. Na implancie lekarz dokonuje odbudowy protetycznej (np. w postaci korony). Implanty są wykonane z czystego tytanu, który jest akceptowany przez organizm ludzki. Implanty występują w różnych rozmiarach i średnicach, aby łatwo można je dopasować do danej sytuacji klinicznej.