Nasz zespół

Nasz zespół specjalistów

Dr Jarosław Stępkowski

Zajmuje się w szczególności wszelkimi zabiegami chirurgicznymi – ekstrakcja zębów, chirurgiczna ekstrakcja zębów, w tym zatrzymanych ósemek, pozostałości korzeniowych i innych trudnych przypadków, resekcja korzeni, podcięcie wędzidełek i inne. Do jego specjalności należy również protetyka i implantoprotetyka. Dr Jarosław Stępkowski wykonuje całe spektrum dostępnych w stomatologii uzupełnień protetycznych: wkłady metalowe/cyrkonowe, korony i mosty ceramiczne (porcelanowe) na podbudowie metalowej/cyrkonowej, licówki, implanty, odbudowa pełnego łuku na implantach, protezy na implantach, protezy z systemem mocującym (zasuwa, zatrzask, teleskop), protezy szkieletowe. Każde leczenie protetyczne poprzedzone jest konsultacją protetyczną, na której dr Jarosław Stępkowski przedstawia wszystkie wersje odbudowy protetycznej dostępne dla Pacjenta w zastanych warunkach w jamie ustnej. Do każdej wersji odbudowy protetycznej, różniącej się zastosowanym materiałem, technologią wykonania, rozległością lub samym rozwiązaniem protetycznym, wykonany jest od razu kosztorys, stąd Pacjent dokładnie zna zakres i cenę każdego z proponowanych rozwiązań. Mając do wyboru kilka opcji, by spokojnie podjąć decyzję co do leczenia protetycznego i finansowania, Pacjent może udać się do domu i umówić się na wizytę telefonicznie. Jednak dla Pacjentów, którzy od razu decydują się na leczenie protetyczne lub implantologiczne, konsultacja protetyczna jest bezpłatna!

Dentysta-Toruń-Jarosław-Stępkowski

Dr Monika Mazurkiewicz

Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej i endodoncji, również z użyciem mikroskopu. Przed przystąpieniem do leczenia dr Monika Mazurkiewicz omawia plan leczenia i ustala harmonogram wizyt zgodnie z najpilniejszymi potrzebami Pacjenta. Pacjent już po pierwszej wizycie wie, które zęby wymagają leczenia i w jakiej kolejności będzie przeprowadzane leczenie zachowawcze lub endodontyczne (kanałowe). Przy odbudowie zęba wypełnieniem kompozytowym dr Monika Mazurkiewicz zwraca szczególną uwagę na estetykę i przywrócenie anatomicznych kształtów oraz dokładne odwzorowanie naturalnych zębów Pacjenta. Leczenie kanałowe przeprowadza z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych, dbając na każdym etapie leczenia o sterylne warunki w opracowywanych kanałach. Praca z użyciem mikroskopu pozwala na dokładne opracowanie kanałów oraz pewność i bezpieczeństwo leczenia. Wszystkie zabiegi wykonuje bezboleśnie, dbając o komfort i samopoczucie Pacjenta.

Dentysta-Toruń-Monika-Mazurkiewicz

Dr Amelia Knoff

Specjalista w stomatologii dziecięcej, zachowawczej i endodoncji. Do leczenia najmłodszych Pacjentów podchodzi z ogromną pasją i zaangażowaniem. Emanuje bardzo pozytywną energią, jest zawsze wesoła i uśmiechnięta, co niweluje stres u dzieci. W pracy z Pacjentem dr Amelia Knoff skupia się nad dokładnym i sprawnym wykonaniem procedur, by doznania Pacjenta w trakcie wizyty były jak najbardziej przyjemne. Zabiegi są bezbolesne i komfortowe. Wypełnienia kompozytowe dr Ameli Knoff realizuje z największą dokładnością i odtworzeniem szczegółów, co czyni odbudowę zębów bardzo estetyczną. W leczeniu endodontycznym (kanałowym) zachowuje najwyższe standardy higieniczne, co jest normą w klinice Stępkowski Dental Studio. Stosujemy bowiem wyłącznie sterylne narzędzia i sączki. Precyzyjnie opracowuje kanały korzeniowe podczas leczenia endodontycznego, korzystając z mikroskopu. Dr Amelia Knoff dokładnie omawia przebieg zabiegu przy każdej wizycie, stąd Pacjent nie jest niczym zaskoczony i może pewnie zając miejsce na fotelu. Każdy, kto boi się dentysty, przy pewnej ręce i entuzjazmie niezwykle sympatycznej dr Amelii Knoff zapomni o swoich obawach, a wizytę u stomatologa będzie kojarzył z miłym przeżyciem.

Dentysta-Toruń-Amelia-Knoff

Hig. stom. Aneta Kwaśna

Higienistka w Stępkowski Dental Studio, wykonuje zabiegi higienizacyjne takie jak skaling i piaskowanie oraz przygotowuje Pacjenta do nakładkowego wybielania zębów. Posługując się najnowszym sprzętem z możliwością stopniowania intensywności pracy czyni zabieg skutecznym, a zarazem przyjemnym. Pracuje niezwykle precyzyjnie, pozostawiając zęby dokładnie oczyszczone i świeże. Zabiegi są bezbolesne i tak komfortowe, że Pacjent czuje się niczym w salonie SPA. Całości pozytywnych doznań dopełnia umilająca zabiegi muzyka, bez której hig. Aneta Kwaśna nie potrafi pracować 🙂

Higienistka-stom.Aneta Kwaśna-Toruń

Asyst. stom. Iga Żuchnicka

Asystentka stomatologiczna z niezwykłą pasją do pracy w tym charakterze, zafascynowana stomatologią. Uwielbia pracę z lekarzem i Pacjentem, a jej zaangażowanie, wigor i pozytywna energia pozwalają Pacjentom przełamać wszelkie obawy przed wizytą. Jej cechą jest też ogromna empatia i troska o Pacjenta, stąd wobec każdego Pacjenta jest bardzo wyrozumiała i pomocna. Przyszła higienistka stomatologiczna, która z tą samą pasją i zaangażowaniem będzie również przeprowadzać zabiegi higienizacyjne.

Asystentka-stom.Iga Żuchnicka-Toruń